I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

První zápas baráže přinesl remízu

Dorostenecká baráž o 1. ligu má za sebou první utkání. Hala na Čeladné se stala svědkem dramatického zápasu s hororovou zápletkou. Před očima osmdesáti natěšených diváků se frýdečtí dorostenci utkali s hráči FBS Olomouc A. Skvěle připravení olomoučtí hráči versus neutuchající bojovnost Frýdečanů. Výsledkem je divoká remíza 7:7, která nechává šance na postup otevřené i v olomoucké odvetě.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBS Olomouc A 7:7

(1:3, 2:2, 4:2)

Samotný začátek zápasu a vůbec celá první třetina budiž varováním do odvety. Olomoučané na nás od prvního hvizdu vyrukovali precizním napadáním a nenechali naše chlapce vůbec rozehrát. Výsledkem jejich perfektního pohybu byla hned zkraje šance, kterou zastavila tyčka naší brány. Skoro tři minuty jsme měli problém vůbec se dostat z naší poloviny, když se to však povedlo, zvonila tyč také na druhé straně. Po polovině první třetiny bylo jasné, že s tak kvalitním týmem jsme v uplynulé sezóně nehráli. Dlouho nám trvalo, než jsme si zvykli na jejich napadání, rychlost a kombinaci. A než jsme se stačili oklepat, vedla Olomouc 1:0. O vyrovnání se naštěstí postaral Tomáš Habrnál za necelou minutu po souhře s Vojtou Šimíkem. Olomouc to však nevykolejilo a do první přestávky přidala ještě dvě branky. Jednu ze standardky a druhou po přesné střele nad ruku našeho brankáře.

Druhá třetina začala stejně, jak skončila ta první. V páté minutě už na ukazateli skóre svítilo hrozivých 1-5. Dvě nepokryté akce hostů ještě víc srazily naše sebevědomí.

Přesto se halou neslo neustávající povzbuzování a víra v zázračný obrat. Rošáda v sestavě a aktivnější hra našich kluků přinesla ovoce. Po půl minutě snížil Tomáš Habrnál a rozjel divokou jízdu za vyrovnáním. Od této chvíle se frýdečtí začali hostům vyrovnávat v tvrdosti a aktivnějším napadáním nutili olomoucké obránce k chybám. V osmé minutě jsme viděli první vyloučení v zápase, a to na naší straně. Srdnatě bojující frýdecká čtveřice však hosty k vážnější šanci nepustila. Naopak. Ohromná bojovnost všech našich hráčů stála za zvratem v předváděné hře. Najednou se odevzdaní tápající klučíci změnili v bojující hladové psy, kteří cítí šanci urvat si svou kořist. Třináct vteřin před koncem druhé části se i nám naskytla možnost přesilové hry. Po třech vteřinách jsme křičeli gól po tvrdé střele Vojty Šimíka. Klasický gól do šatny a stav 3-5.

Následující minuty si podmanil Vojta Šimík. Jestliže se za stavu 1-5 zdála myšlenka na lichotivý výsledek utopií, pak v páté minutě třetí třetiny se stala skutečností. Dvěma krásnými góly během 70 vteřin zkompletoval svůj hattrick. Nejprve chytrou střelou z otočky přes obránce zužitkoval dlouhou přihrávku brankáře Tomáše Petra a následně střelou nad rameno po přihrávce Davida Fridricha srovnal stav utkání na 5-5.

Šance se střídaly na obou stranách a nedá se říct, že by hosté po ztrátě vedení znervózněli. Dále předváděli svou náročnou hru s napadáním naší rozehrávky. Naštěstí naši kluci jim opláceli stejnou mincí. Přesto se na koně znovu dostali olomoučtí. V čase 31.06 využili přesilovku a za devět vteřin si z našich hráčů udělal slalomovou dráhu olomoucký útočník a samostatnou akcí přes celé hřiště zvýšil vedení na dvě branky.

Nával emocí, se kterým se museli naši hráči, a vůbec všichni v hale během uplynulých několika minut vyrovnat byl obrovský. Tlak na naše hráče hrající před takto bouřlivou kulisou poprvé však kupodivu nepřinesl křeč a zmar. Za kritického stavu nejprve podržel bojující kluky dobrým zákrokem Tomáš Petr, aby se do role hrdiny zanedlouho postavil opět Vojta Šimík. Čtvrtým gólem po přihrávce Martina Klieščika znovu přiblížil Frýdek na dostřel.

Nervy drásající drama mělo připraveno ještě další překvapení. Vyhecovaná atmosféra přinesla v posledních 90 vteřinách dvě vyloučení. A právě to druhé přišlo po akci Tomáše Habrnála, kterého při zakončení fauloval olomoucký hráč.

22 vteřin do konce. Nájezd. Jeho exekuce připadla na faulovaného Tomáše, který v sezóně několik lahůdkových nájezdů předvedl. Nebyla to lehká situace postavit se do středového kruhu a před úplně ztichlou halou zabít sedmý hřebík! Tomáš si připravil forhendovou kličku, ale jeho střelu už téměř překonaný olomoucký brankář fantastickým zákrokem vyrazil. Počet prodělaných infarktů v hale se zdvojnásobil.

Stále 22 vteřin do konce. Přesilovka. Ještě neskládáme zbraně. Ještě jedna střela. Ještě jednou Tomáš Habrnál. Ještě jeden jeho gól! Třináct vteřin před koncem svým třetím gólem vyrovnal na 7-7. Radost našich se mísila se zklamáním soupeře. Halou dunělo nadšení diváků, které moc nezaostávalo za atmosférou nedávného Superfinále. A uprostřed toho všeho klubko radujících se frýdeckých hráčů. Vrtkavá štěstěna se však ještě málem přilepila na hokejky hostů. Dvě sekundy před koncem se za záda našich obránců dostal olomoucký útočník a běžel sám na našeho brankáře. Ten naštěstí nezpanikařil a výborným zákrokem nedovolil Olomouckým odvézt si z Čeladné vítězství.

Setkání florbalové kvality s bojovností tak skončilo remízou. Co přinese odvetné utkání v Olomouci se dozvíme příští sobotu od 10.30 hod. Z pozice favorita do něj určitě bude nastupovat domácí tým. Ale frýdeckou bojovnost není radno odepisovat.

Obrovský dík chci tímto vyjádřit všem, kteří na Čeladnou dorazili a postarali se tak o nádhernou atmosféru. Myslím, že ještě dlouho zůstane v hlavách hráčů i fanoušků. Díky všem bubeníkům, tleskačům i křiklounům za elektrizující atmosféru. A díky všem hráčům, neboť díky jejich neustálé bojovnosti jsme se všichni moc dobře bavili.

Sestava Frýdku-Místku: Ondřej Siman, David Fridrich, Marek Matěj, Dalibor Morys, Adam Korček, Tomáš Habrnál, Matěj Gilar, Filip Smiga, Martin Klieščik, Ondřej Karas, Vojtěch Šimík, Patrik Nohavica, Jan Kostka, Petr Kuča, Tomáš Blažek, Tomáš Petr, Matěj Pecuš. Trenér: Alexander Román, vedoucí: Petr Prokop.

Jiří Petr

Slovo trenéra FbC KOVO Frýdek-Místek:

Rychlý a tvrdý zápas. Tak by měly vypadat boje o nejvyšší ligovou soutěž. Hodně gólů a skvělí diváci, kteří si zaslouží poklonu. Olomouc ukázala, že má velice kvalitní tým. Naši hráči ukázali, že jsou vyzrálí a mají velkou vnitřní sílu. Zápas v Olomouci bude těžký a nebude jednoduché přes soupeře postoupit. Na druhou stranu vím, jak skvělou partu mám a vím, že se všichni poperou o to, aby se do F-M opět vrátila nejvyšší florbalová soutěž.

Branky FbC KOVO Frýdek-Místek

04:49 Tomáš Habrnál (Vojtěch Šimík), 17:24 Tomáš Habrnál (Adam Korček), 23:50 Vojtěch Šimík (Adam Korček), 27:18 Vojtěch Šimík(Tomáš Petr), 28:29 Vojtěch Šimík (David Fridrich), 32:05 Vojtěch Šimík (Martin Klieščik), 35:47 Tomáš Habrnál (Martin Klieščik)

Branky FBC Olomouc A

04:06 Dušan Soušek (Jakub Mynář), 06:11 Lukáš Frydrych (Tomáš Skoupil), 09:42 Šimon Borik (Vojtěch Sedlák), 15:24 Šimon Borik, 16:51 Rostislav Pavlíček (Šimon Borik), 31:06 Rostislav Pavlíček (Šimon Borik), 31:15 Dušan Soušek