I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Dorostenci se stali vítězi 2. ligy

Po téměř šestitýdenní odmlce se o uplynulém víkendu představili na hřišti také frýdečtí dorostenci. Do zápasů s Třincem a Paskovem nastupovali s vědomím jistého vítězství ve 2. lize, přesto si chtěli přivézt dvě vítězství a sebevědomí před očekávanou baráží. Toto předsevzetí se podařilo naplnit téměř stoprocentně. Remízou a vítězstvím zakončili dlouhodobou soutěž a potvrdili konečné první místo se sedmibodovým náskokem před hráči Vítkovic „B“ a Frenštátem.

FBC Ossiko Třinec - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 3:3

(0:2, 1:1,2:0)

Do prvního utkání jsme nastoupili s debutantem v brance Adamem Strouhalem. Jeho vůbec první soutěžní zápas, který si zasloužil kvalitními výkony na trénincích jsme nerozehráli špatně. V sestavě se třemi formacemi jsme se od začátku tlačili do útoku a zaměstnávali třineckého gólmana a obranu. Výsledkem snažení byla v polovině sedmé minuty branka Matěje Gilara, kterému do brankového prostoru přihrával Filip Smiga. Za tři minuty zvedali ruce nad hlavou také hráči prvního útoku. Vojta Šimík zužitkoval přihrávku Tomáše Habrnála. První třetina byla první, ale zároveň poslední třetinou, kterou Adam Strouhal odchytal. V dalším průběhu zápasu ho kvůli zranění stehenního svalu vystřídal Matěj Pecuš.

Druhá třetina přinesla stejný obrázek jako první. Neustálá snaha o zteč třinecké branky narážela na urputnou snahu třineckých obránců nebo končila nepřesným zakončením. Také hosté se do příležitostí dostávali a výsledkem jedné z nich byl nařízený nájezd. Ten však frýdecký brankář pokryl. Překonat se jej podařilo až v následné přesilovce. Odpověď však byla rychlá. Na začátku patnácté minuty zvyšoval na 3:1 po samostatné akci Ondra Siman. Dalších dvacet minut hry se diváci branky nedočkali. Bohatě jim to však vynahradila poslední minuta. Zoufalý pokus soupeře o korekci skóre při hře bez brankáře podpořil hloupý a riskantní tah frýdeckého trenéra. Výsledkem byl nařízený nájezd proti nám, který tentokrát třinecký hráč 49 sekund před koncem s přehledem proměnil. Třinečtí, polití živou vodou, však udeřili ještě jednou. 20 sekund před závěrečnou sirénou skórovali potřetí a místo tří bodů brali frýdečtí jen jeden.

PASKOV SAURIANS - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 4:7

(0:3, 0:1, 4:3)

Jen hráči S .K. PEMA Opava dokázali ve skutečnosti porazit frýdecké dorostence dvakrát v sezoně. Jedno vítězství však bylo pro neoprávněný start hráče kontumováno, a proto i do posledního zápasu sezony nastupovali frýdečtí s pocitem, že s výjimkou jediného soupeř poznali chuť vítězství nad každým ze soupeřů v tabulce. Jediným, kdo je mohl porazit dvakrát byl tým Paskova. Nejméně oblíbený soupeř. Zápasy s Paskovem jsou vždy o dobývání branky a jejich rychlých protiútocích. Jiné to nebylo ani v posledním zápase. Naštěstí se ke standardnímu výkonu v útoku přidal i nadstandardní výkon v obraně a vyvážený výkon našim klukům přinesl jednoznačné vítězství.

Už na konci druhé minuty vymetl šibenici Tomáš Habrnál. V desáté minutě zvyšoval na 2-0 David Fridrich po kličce do středu hřiště a nekompromisní střele. Ze stejného místa se 13 sekund před koncem první třetiny prosadil podruhé v zápase Tomáš Habrnál.

Soupeř se snažil hrozit především z brejků, ale většinu z nich zlikvidovala obrana ve spolupráci s brankářem Tomášem Petrem. Zlepšená poziční hra frýdecké obrany přinesla velké množství zblokovaných střel paskovských hráčů.

S chutí hrající první útok se prosadil i ve 22. minutě. Dělovka Vojty Šimíka propálila vše, co stálo v cestě do brány.

Gólovou přestřelku nabídla závěrečná třetina. Chvíli po začátku zvýšil prudkou střelou na 5-0 Honza Kostka a o půl minuty později završil půltucet gólů další dvougólový střelec David Fridrich. Následující dvě minuty pokazily radost především brankáři Tomáši Petrovi. Ani v posledním zápase mu čisté konto nebylo souzeno. Mezi 27. a 29. minutou se na něj paskovským podařilo najít recept třikrát. Naštěstí rýsující se drama odvrátil na začátku 30. minuty krásnou šibenicí Honza Kostka. Jako třetí v pořadí si v zápase připsal druhý gól a definitivně přinesl klid do závěru zápasu. Na našem vítězství nezměnila nic ani poslední trefa Paskova v přesilové hře půl minuty před koncem.

Závěrečná siréna spustila zaslouženou radost hráčů frýdeckomísteckého družstva. Tajný sen z úvodu sezóny o vítězství v lize se v neděli 15. dubna skutečně naplnil.

Vítězství je to zasloužené, i když ty nejkvalitnější výkony přišly v první části sezony. Zápasy v letošním roce už nebyly hrány s takovou lehkostí. Dílem se o to zapříčinili soupeři, kteří si na náš tým dávali více pozor. Nejlepší hráči nedostali tolik prostoru k technické hře.

Dílem se o to zasadili i naši hráči, kteří se nepříznivý vývoj snažili řešit individuálně a utápěli se ve vlastních kličkách.

A dílem se o to postarala i vynucená výměna trenéra v rozehrané sezoně, se kterou se hráči museli vyrovnat.

To vše se jim ale podařilo překonat, a tak si mohli na konci posledního zápasu vychutnat aplaus fanoušků.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří na poslední zápasy dorazili a postarali se o krásnou bouřlivou atmosféru. Díky rodičům i rodinným příslušníkům, kamarádům i hráčům ostatních družstev, kteří neúnavně podporovali hlasem i bubny naše chlapce. Těšíme se na Vaši podporu i v nadcházející baráži. Ta se uskuteční ve dnech 28. 4. a 5. 5. Pořadatelství zápasů bude určeno v tomto týdnu.

Na závěr chci jménem rodičů poděkovat všem hráčům, kteří se v průběhu sezony zapojili do zápasů

i celému realizačnímu týmu za krásné, strhující a někdy i mučivé zážitky, které nám svou hrou připravili. Radujeme se spolu s Vámi, že jste po usilovné několikaleté práci dosáhli vrcholu.