Lukáš Žurek

Muži předvedli neskutečný obrat proti Olomouci

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBS Olomouc

7:6p (0:3: 2:1 4:2)

Ve druhém víkendovém domácím utkání 20. kola zavítal do podbeskydské Čeladné tým z Olomouci. V první vzájemném utkání odkázel Frýdek-Místek jako vítěz s jednobrankovým náskokem (5:4) a tak se dalo očekávat vyrovnané ukání i tentokrát a to se také potvrdilo.

Než se domácí zorientovali, prohrávali po první části už 0:3 a tak neměli vůbec jednoduchou výchozí pozici. Ve druhé části jsme si museli počkat na 36. minutu, v níž se prosadil Kalivoda a i když se Olomouc za minutu opět trefila, zvládl Kahánek 30 vteřin před koncem gólem do šatny snížit náskok hostů "jen" na 2:4. Do třetí části vlétli domácí vskutku neohroženě, když se během 7mi minut prosadil Štrbák s Kahánkem. Hostům se po vydařené akci v 50. minutě povedlo dostat do vedení, ale frýdecký Žurek opět srovnal krok na 5:5. K pořádnému dramatu se schylovalo, když následně v 53. minutě strhla vedení na svou stranu šikovnou dorážkou opět Olomouc. Domácí dostali šanci srovnat díky přesilové hře, kterou nevyužili a naopak se v 59. minutě nechali vyloučit. Přesto dotlačili utkání do prodloužení, když se neskutečně ve čtyřech hráčích v poli na poslední chvíli trefil kanonýr Kahánek. V prodloužení nedokázala dezorientovaná Olomouc využít výhody 5 na 4 a Gřunděl tak v samostatném úniku urval druhý bod na stranu domácích.

branky: 36. Martin Kalivoda, 40. Vít Kahánek, 44. Václav Štrbák, 48. Vít Kahánek, 52. Daniel Žurek, 60. Vít Kahánek, 61. Vojtěch Gřundel - 6. Jan Schneider, 6. Tomáš Doubek, 16. Jan Roletzký, 37. Martin Pudil, 51. Daniel Tichý, 53. Vojtěch Blana;

sestava: Vojtěch Gřunděl, Václav Štrbák, Vít Kahánek, Ivan Valigura, Martin Nenička, Jan Lojkásek, Tomáš Tobola, Radek Měrka, Martin Kalivoda, Jaromír Dobeš, Žurek Lukáš, Žurek Daniel, Marek Hrabec, Michal Zápalka