Florbal je jako vynikající jídlo. Dokud nezkusíš nemůžeš vědět jaké to je.
Martin Juroš

Starší žáci přivezli domu bod za remízu

Florbal Exelsior Havířov - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 4:4

V prvním zápase nás čekal Havířov, který nás minule porazil 4:3, a tak jsme mu měli co vracet. Hráči Frýdku od začátku chtěli tak moc, že už po třinácti sekundách jsme šli do oslabení kvůli blokování hokejky, a tak začátek zápasu se nesl hned v obranné činnosti. Po přežití přesilovky hra byla hodně aktivní, kdy se oba týmy napadali až za brankou soupeře. Až do chvíle kdy v čase 4:01 Kostka po střele od půlky, prostřelil golmana Havířova, ale odezva Havířova byla velice rychlá, když v čase 4:58 prostřelil Prus individuální akcí golmana Söröse, a tak první třetina skončila za nerozhodného skóre 1:1. Druhá třetina byla mnohem aktivnější na obou stranách, ale gólově se nikdo dlouho nemohl prosadit, až v čase 8:11 střelila hned při prvním nástupu za starší žáky hráčka Včelná a tím to skóre se ukončila i druhou třetinu, která byla pro Frýdek přijatelnější než ta první. Ve třetí třetině Havířov přitlačil a zrychlil hru a také se mu tento styl vyplatil, kdy v čase 1:06 vstřelili vyrovnávací branku a hra začínala od znovu. Tento gól jako by hráčům Frýdku svázal ruce a hra byla ze strany Frýdku zbrklá a nepřesná. Ale vzdát se, to Šimíkovi nešlo po chuti, a také on v prvním nástupu za starší žáky vstřelil v čase 5:22 svůj první gól. A hra začala opět od znova, až do chvíle kdy v čase 6:57 hráči Havířova vstřelili čtvrtý gól a vypadalo, že to bude konečný výsledek. Ovšem hráči Frýdku bojovali do poslední chvíle, a díky tlaku i nezkušenosti hráče Havířova, který po odpískání vystřelil na branku, kde stál rozhodčí. Ten jeho vystoupení ohodnotil zvednutou rukou, která signalizovala dvouminutový trest a Frýdek na poslední minuty hrací doby šel do šesti hráčů a tento risk se povedl kdy 11 sekund před koncem Zdržava vstřelil vyrovnávací branku. A tímto výsledkem jsme brali bod za remízu.

FBC Ossiko Třinec - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 8:2

Ve druhém zápase nás čekal Třinec, o poznání lehčí soupeř než Havířov, ale opak byl pravdou a po střelách od půlky vedl Třinec po 7 minutách hry už 3:0, což pro některé hráče bylo dost svazující až do chvíle než v čase 9:34 Šimík vstřelil svůj další gól, ale to bylo vše v první třetině ze strany Frýdku. V druhé třetině byl Frýdek aktivnější ale bohužel vždy, když trefil branku, byla to buď tyčka nebo golman. A druhá třetina byla o poznání ze strany Frýdku lepší, ale přesto jsme nebyli schopni se prosadit a i soupeř narážel na skvělé zákroky gomalna Němečka. I přes perfektní zákroky po individuální akci hráč Třince prostřelil golmana v čase 6:12 a zápas začal vypadat pro Frýdek dost nelichotivě, ale s touto situací se vypořádal o chvíli později znovu mladší žák Šimík a tímto golem skončila i druhá třetina. Ve třetí třetině nás čekal podobný začátek hry jako v polovině druhé třetiny, až do 5 minuty, kdy se Třinec rozstřílel a během tří minut vstřelil Frýdku 3 góly. V osmé minutě zápasu si trenér Frýdku vzal timeout a znovu šel zariskovat hru v šesti hráčích, ale Třinec úplně uzavřel svou branku a necelou minutu před koncem Třinec vstřelil do prázdné branky osmý gól, a tak dopadl druhý zápas.

Slovo trenéra: Zápasy byly od sebe neskutečně rozdílné, ale jsem rád, že i přes nelichotivé průběhy zápasu kluci bojovali a nevzdávali se. Víme na čem pracovat, a co zlepšit. Takže nakonec jedno velké DĚKUJI všem fanouškům a všem hráčům.