I po prohraném zápase můžete odcházet se vztyčenou hlavou, pokud jste na hřišti nechali vše, i podrážky od bot.
Daniel Řeha

Dorostencům se tentokrát nevedl

Jen jeden bod a zklamání si z nedělního dvojzápasu přivezli dorostenci.

Kluci si vybrali den blbec, a tak jim ani urputná snaha nepřinesla víc než remízu s posledním družstvem tabulky z Horní Suché. Oproti minulým zápasům se nedařila střelba ani souhra, nejhorší výkon však kluci předvedli v obraně. V prvním utkání ještě mocným finišem útočníci zachránili zmatky a laciné góly, v druhém to však už na výborně hrající Opavu nestačilo.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek   -   FbK Horní Suchá    6:6

(1:4, 0:2, 5:0)

Zápas nezačal špatně. 15. vteřina a rychlý gól Vojty Šimíka. Potom se ale začaly dít věci. V 5. minutě střelou do šibenice  Pecušovy branky soupeř srovnal, o minutu později střelou ze střední vzdálenosti skóre otočil a v polovině 9. minuty se dostal do trháku po kombinaci na jeden dotek v přesilové hře. První třetina končila radostí hráčů soupeře z gólu na 4:1, kdy se vyhozený míček od brankáře dostal až k útočníkovi Horní Suché a ten chladnokrevně proměnil. Gólu předcházela kuriózní situace. Rozhodčí signalizoval vyloučení našeho hráče a soupeř poslal do hry šestého hráče. Výhoda nějakou chvíli trvala, ale snaha hráčů Horní Suché nevedla ke gólu. Omylem se do hry zapojil ještě sedmý hráč! Místo výhody přesilové hry 5 na 4 se tak hrálo ve vyrovnaném počtu čtyř hráčů na obou stranách.

Patnáctá minuta nám přinesla ještě chladnější sprchu. Během patnácti vteřin jsme obdrželi dvě branky a před polovinou utkání na ukazateli svítilo hrozivé skóre 1:6. Horní Suchá si z naší obrany dělala slalomovou dráhu a brankáři přesnými střelami nedali mnoho šancí vyniknout. Útočná snaha frýdeckých hráčů často končila nepřesnou přihrávkou či zpracováním a střely většinou míjely soupeřovu bránu. Po šestém gólu jsme vystřídali brankáře a čekali, zda nás tento impuls pomůže probudit.

Deset minut se gólově nikdo neprosadil, až v čase 26:26 snižoval na 2:6 po individuální akci Filipa Smigy Ondřej Karas. Frýdečtí hráči výrazně přidali, začali pozorněji bránit a hlavně soupeř se začal více soustředit na udržení překvapivého výsledku. Za 33 vteřin snížil na 3:6 Ondra Svoboda a ve 30. minutě stejný hráč po přihrávce od Tomáše Habrnála dával na 4:6. Frýdek ucítil šanci a hráči se za ní pustili jako honící psi. Výsledkem byl faul na Habrnála a samostatný nájezd. Ten s přehledem stejný hráč proměnil a rázem jsme byli blízko bodovému zisku. V čase 33:46 jsme z rychlého protiútoku, který táhl Karas díky dorážce Marka Matěje srovnali. Do konce utkání jsme si vypracovali ještě tři šance, ale míček zastavil buď  brankář nebo tyčka. Výsledkem zápasu tak byla spravedlivá remíza.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek    -    S.K. P.E.M.A. OPAVA     5:9

(1:2, 2:4, 2:3)

Druhý zápas s týmem z Opavy naplno odhalil největší slabinu našeho týmu v nedělním dopoledni. Pátý tým tabulky se prezentoval nápaditou hrou. Díky technické vyspělosti jejich hráčů a našemu tristnímu přístupu k jejich bránění nás potupili devíti góly a to jich ještě několik pochytal výborně chytající brankář Petr.

Frýdečtí hráči bojovali, snažili se zvrátit vývoj utkání kombinačně, poté individuálně,  ale nic nepomáhalo. Tatam byla lehkost z utkání proti Petrovicím, přihrávky končily na nohách soupeře, střely daleko za zadním mantinelem.

Na první opavský gól v páté minutě jsme za sedmnáct sekund odpověděli gólem Šimíka, jemuž v akci na jeden dotek asistoval Kostka. Mezi 11. a 16. minutou jsme však třikrát inkasovali. Akce jako přes kopírák zakončené přesnou střelou. Opavský hráč se pohlednou kličkou od mantinelu uvolnil na střed hřiště a odtud nikým nebráněn tvrdě střílí na naši bránu. Stále stejná akce a stále stejná chyba při bránění. V 17. minutě jsme vykřesali naději gólem Tomáše Habrnála po asistenci brankáře Petra. Jak rychle jsme však hlavu zvedli, tak rychle jsme ji zase museli sklonit. Přihrávka po mantinelu, klička do středu, tři rychlé kroky a v úplně prázdném prostoru mnoho možností do jakého místa zakončit. Toto jsme viděli dvakrát za sebou a skóre bylo 2:6. Do konce třetiny se ještě podařilo prosadit prvnímu útoku. Akci na jeden dotek po ose Šimík-Kostka zakončoval bekhendem Habrnál.

Na začátku třetí třetiny se prosadili hráči druhé lajny. Na 4:6 snižoval Karas po přihrávce hrajícího brankáře Pecuše a na stav 5:6 jsme se dostali po gólu Simana. Urputná snaha o zvrat však byla křečí. Snaha o kombinaci se vytratila a hráči se utápěli v kličkách. Frustrace z nepovedeného zápasu vyústila ještě v další tři góly v naší bráně. Konečné skóre 5:9 je však naprosto zasloužené. Opava nás předčila ve všech herních činnostech. A my neskutečně propadli v obranné činnosti.

Věřím, že kluci si s trenérem Moravcem proberou důvody takového výkonu a bude to pro ně varování a zároveň motivací do dalších zápasů. Kluci se určitě oklepou a podaří se jim dovést sezonu do vítězného konce. Stále mají osud ve svých  rukách. Příště už snad budou k dispozici nemocní hráči a také ti, kteří z nepochopitelných důvodů museli hrát za vyšší kategorii. Přestože je čekal důležitý zápas za vlastní tým!