Vladimír Grochal

Drama v Orlové - muži si odvezli jen bod

1. FBK Eagles Orlová - FbC KOVO KM Frýdek-Místek

7:6pn (0:2 3:2 3:2 1:0)

Nervy drásající drama jsme mohli vidět tento víkend v Orlové, když Frýdek-Místek zvládl otočit zápas ve svůj prospěch 10 sekund před koncem a Orlová za 2 vtěřiny srovnala.

Od samého začátku se žádný z týmů nepouštěl do většího tlaku, šancí měly oba více než dost, ale hlavně díky výborně chytajícímu Zápalkovi to byl Frýdek, který se po první třetině radoval z dvougólového náskoku, když se v 50. sekundě prosadil Gřunděl a v 18. minutě po individuální akci zase Lojkásek. Ve 24. minutě navyšoval na 3:0 pro Frýdek premiérovou brankou junior Mäkký, ale vzápětí, po ztrátě koncentrace, potrestala hosty třemi trefami Orlová. Do vedení dostal Frýdek druhou přesnou střelou v zápase opět Lojkásek a tak šel do třetí části Frýdek s náskokem jedné branky. Do třetí části lépe nastoupila Orlová, když zvládla během dvou minut otočit vývoj utkání na 5:4 ve svůj prospěch, ale pak úřadovali na hřišti hlavně hosté. Po vypracování mnoha gólových šancí a dvěma tyčkám srovnal 6 minut do konce Gřunděl a 10 sekund před koncem dokončil obrat kanonýr Měrka. Zdálo se být rozhodnuto, ale domácí i s přerušením na buly zvládli vstřelit branku od půlky hřiště za pouhé 2 sekundy. V prodloužení se nepovedlo skórovat ani jednomu z týmů a tak následovaly nájezdy, kde Měrka s Kahánkem nenašli recept na domácího brankáře, zatímco hosté dvakrát ze tří pokusů skórovali, udrželi tak druhý bod na své straně.

branky: 25. Tomáš Milerský, 27. Radek Jantoš, 35. Jaroslav Nečas, 42. Tomáš Milerský, 50. Robin Hudec, 60. Radek Jantoš, 66. Lukáš Louda, N Lukáš Louda - 1. Vojtěch Gřundel, 18. Jan Lojkásek, 24. Richard Mákký, 35. Jan Lojkásek, 54. Vojtěch Gřundel, 60. Radek Měrka;

sestava: Vojtěch Gřunděl, Václav Štrbák, Ivan Valigura, Radek Měrka, Filip Sikora, Richard Mäkký, Lukáš Gamrot, Michal Prokop, Filip Matějka, Daniel Žurek, Martin Nenička, Jan Lojkásek, Tomáš Tobola, Vít Kahánek, Michal Zápalka, Marek Hrabec