Vít Korbáš

Muži venku nebodovali

FbC Asper Šumperk - FbC KOVO KM Frýdek-Místek

15:3 (3:0 4:1 8:2)

Na 16. hrací kolo v Šumperku nebudou muži vzpomínat v dobrém. V oslabené sestavě se chtěli porvat o cenné body, ale to se nepovedlo a namísto toho si dovezli nadílku 15ti branek.

Šumperk už od začátku nakoply dvě proměněné přesilové hry a když 30 sekund do konce první části navyšoval skóre na 3:0 pro domácí Vařeka, nebyla to pro Frýdecké vůbec lehka výchozí pozice. Ve druhé části se Frýdek zkoncentroval, přece jenom to byl opět Šumperk, který udeřil formou trestného střílení a proměněné přesilové hry. I když Klimecký zužitkoval tlak Frýdeckých a snižoval na 5:1, Šumperk potrestal každé zaváhání hostující obrany a na konci druhé třetiny přidal další dvě rychlé branky. Ve třetí části se domácí dostali do herní pohody a Frýdek, kterému docházely síly, už nestačil na rychlonohé útočníky domácích, kteří nekompromisně trestali každou nepovedenou rozehrávku. Kosmeticky upravovali na konečných 15:3 v přesilové hře Štrbák a v 60. minutě opět Klimecký.

branky: 4. Michal Vařeka, 8. Jiří Trávníček, 20. Michal Vařeka, 28. Ondřej Mrázek, 29. Jiří Trávníček, 38. Petr Matěj, 40. Michal Vařeka, 42. Petr Paloušek, 46. Ondřej Mrázek, 47. Jindřich Kamler, 48. Matěj Mondek, 48. Jiří Trávníček, 52. Michal Vařeka, 58. Jiří Trávníček, 59. Matyáš Zapletal - 34. Radim Klimecký, 54. Václav Štrbák, 60. Radim Klimecký

sestava: Vojtěch Gřunděl, Václav Štrbák, Ivan Valigura, Radek Měrka, Matěj Vláčil, Filip Sikora, Lukáš Gamrot, Michal Prokop, Jaromír Dobeš, Daniel Žurek, Radim Klimecký, Martin Staník