Frýdek na nový rok nezaváhal

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC MSEM Přerov

9:7 (3:2 1:3 5:2)

Novoroční dárek si nadělili florbalisti frýdeckého áčka, když na nový rok na Čeladné přestříleli Přerov a uhájili tak doma důležité 3 body.

Utkání pro Frýdecké nezačalo vůbec šťastně, když se po 19 sekundách prosadil přerovský Kaďorek. Již v prvních minutách jsme viděli od obou týmů značné nasazení, které se projevilo po delší florbalové pauze. Větší chuť po gólech ale ukázal Frýdek, když během 6ti minut překlopili Kahánek s Valigurou vedení na stranu domácích a v 8. minutě se prosadil individuální akcí Matějka. V přesilové hře v 11. minutě snižoval na 3:2 přesnou střelou Jurečka. Do druhé části nastoupil Přerov jako vyměněný a do konce třetiny zvládl otočit skóre třemi trefami ve svůj prospěch. Za domácí se zvládl prosadit jen Kahánek. V závěru druhé části byl byl Frýdek díky nedisciplinovanosti 3x vyloučen, ale tento závěrečný tlak a hru 5na3 zvládl odbránit na jedničku. Třetí část se už nesla ve znamení frýdeckých snajprů. Přerov se při bránění Gřundělova útoku ukvapil a byl potréstán trestným střílením. Toho se zhostil kanonýr Kalivoda a s přehledem proměnil na 5:5. O minutu později se trefil ještě přerovský Fafílek, ale pak už vytahoval míček ze své brány přvážně hostující Vlček. Ve 44. minutě se na pravé straně uvolnil Sikora a vyrovnal na 6:6. V zápětí poslal Frýdek do vedení přesnou trefou Kahánek, který tak završil hattrick. Ve 48 minutě navyšoval skóre Lojkásek a když v 57. minutě vymetl levý rok Vlčkovy brány Kalivoda, zdálo se být rozhodnuto. V 58 minutě ještě snižoval ve hře 6 na 5 Kaďorek, ale na tom, že Frýdek zvítězí ve svém prvním novoročním utkání, už to nic nezměnilo.

branky: 4. Vít Kahánek, 7. Filip Závodný, 8. Filip Matějka, 22. Vít Kahánek, 42. Martin Kalivoda, 44. Filip Sikora, 45. Vít Kahánek, 49. Jan Lojkásek, 58. Martin Kalivoda - 1. Lukáš Kaďorek, 11. Martin Jurečka, 23. Adam Borges, 24. Aleš Fafílek, 32. Daniel Grener, 43. Aleš Fafílek, 58. Lukáš Kaďorek

sestava: Martin Kalivoda, Vít Kahánek, Tomáš Tobola, Jan Lojkásek, Filip Závodný, Vojtěch Gřunděl, Ivan Valigura, Martin Nenička, Radek Měrka, Matěj Vláčil, Filip Matějka, Filip Sikora, Richard Mäkký, Lukáš Gamrot, Michal Prokop, Michal Zápalka, Marek Hrabec